Instagram Reklam Fiyatları Ne Kadar?

Instagram Reklam Fiyatları Ne Kadar?

Instagram Reklam Fiyatları Ne Kadar?

Instagram reklam fiyatları, insanlar tarafında merak edilmekte ve çok sıkça araştırılmaktadır. Bu anahtar kelimenin Google’da aylık aranma sayısı 1000 ile 10000 arasında değişmektedir. Bu nedenle bu yazımızda sizlere bu reklam fiyatları ve reklamlar hakkında bilgiler vereceğiz.


Bilindiği üzere Instagram, bir milyarın üzerinde bir kullanıcıya sahip olması nedeniyle çok yüksek reklam gelirlerine sahiptir. Pek çok şirket ya da şahıs, kendisine ait reklamları Instagram üzerinden paylaşarak kendisini tanıtmaktadır. Bu yolla şirketler satışlarını artırırken şahıslar da tanınırlıklarını önemli seviyede geliştirmektedirler.


Eğer Instagram üzerinden reklam paylaşmayı düşünüyorsanız ve belirli bir sermayeniz varsa bunu doğru zamanda yapmanız da önemlidir. Buna ek olarak reklamlarınızın görüntülenmesini istediğiniz kullanıcı kitlesini de doğru seçmeniz gerekir. Eğer sizin konunuz ile ilgilenmeyen insanlara reklamların gösterilmesine neden olursanız paranız çöpe gidebilir.


Instagram’ın en son yayınladığı fiyat ölçeğine göre bir günlük en ucuz reklam fiyatı 10 TL olarak karşımıza çıkar. Reklamın gösterim süresi ve gösterilme sıklığı, reklam fiyatını artırıcı etkiye sahiptir.


Instagram’da Nasıl Reklam Verilir?


Instagram’da reklam verme işlemi, çok zor olmayan bir işlem olmakla birlikte bazı prosedürleri gerektirir. Reklam vermek istiyorsanız bu işlemi en basit haliyle yapabileceğiniz ortam, mobil cihaz uygulamasıdır. Instagram’ın mobil uygulamasını indirdikten sonra yaptığınız bir paylaşıma tıklayın. Ardından gönderinizin altında yer alan “Tanıtımını Yap” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra birkaç küçük kutucuğa gerekli bilgileri doldurmanız gerekir. Daha sonra kredi kartı bilgilerinizi de girdiğiniz takdirde reklamınız yayınlanmaya başlayacaktır.


Eğer çok ayrıntılı bir reklam paylaşımı gerçekleştirme niyetindeyseniz Facebook Business Manager uygulamasını kullanmanız daha mantıklı olacaktır. Bu uygulama üzerinden hedef kitlenizi ve bölgenizi belirleyebilir ve daha detaylı bir reklam paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu işlemlerin uzunluğu Instagram uygulamasındaki işlemlere göre daha fazladır.


Instagram reklam fiyatları, her geçen sene farklı miktarlarda karşımıza çıkmaktadır. Instagram, yüksek gelirler elde etmesinin yanında, yüksek takipçili kullanıcılarına doğal reklam yapma hakkı da tanır. Instagram fenomeni olarak adlandırılan bu kullancılar ile irtibata geçerek daha geniş bir kitleye daha uygun fiyata reklam verme şansını yakalayabilirsiniz.