İyi Gelir Getiren Bir E Ticaret Sitesi Kurmak

İyi Gelir Getiren Bir E Ticaret Sitesi Kurmak

İyi Gelir Getiren Bir E Ticaret Sitesi KurmakElektronik ticaret, internetin hızlıca yayılması ile birlikte son 10 yılda ivme kazanmıştır. Daha kolay olması, maliyetleri düşürmesi ve hızlı olması nedeniyle bugün insanların büyük bir bölümü e-ticaret tercih etmektedir. Yüksek gelir getiren bir e ticaret sitesi kurmak, insanların sandığı kadar zor değildir. Peki böyle bir web sayfasını nasıl kurabilirsiniz?


  • Öncelikle satış yapacağınız alanı belirlemelisiniz. Web sayfanızda hangi ürünlerin yer almasını istiyorsanız ona göre bir tasarım yapmanız gerekebilir.
  • İkinci adımda ise satışı gerçekleştirmek istediğiniz insan topluluğunun özelliklerini belirlemelisiniz. Doğru hedefi belirlemek size kısa sürede daha fazla kar getirecektir.
  • Ürünleri kendi deponuzda stoklamak yerine, doğrudan tedarikçiden kullanıcıya göndermeniz size daha fazla zaman kazandırır. Aynı zamanda yüksek maliyetlerden kurtulursunuz. Bu nedenle e ticaret siteniz yalnızca bir aracı olarak çalışmalıdır. Buradan da sağlam ve kaliteli bir arayüz oluşturmanız gerektiği anlamı çıkıyor.
  • Sitenizi tasarlamadan önce sitenizin ismini belirlemelisiniz. Bu sizin artık markanız olacaktır. Bu nedenle domain adınızı da bu isme göre almanız tavsiye edilir. Bu sizi arama motorlarında üst sıralara çıkaracaktır.
  • Ödemeler ile ilgili sorun çıkmaması için e ticaret sitenize ödeme sağlayıcısı bağlamanız gerekmektedir. Bu işlemi siteyi kurmadan önce gerçekleştirin.
  • Oluşturacağınız web sayfası, satışların gerçekleştiği bir sayfa olacaktır. Bu nedenle bu konuya uygun bir web sayfası tasarımı gerçekleştirmeniz gereklidir. Aksi takdirde ziyaretçileriniz sitede kaybolur ve satışlar aksar.
  • Web tasarımınızı gerçekleştirdikten sonra SEO çalışmalarına başlamalısınız. Ürünlerinizi sitenize ekledikten sonra gerekli PR çalışmalarını da yapmalısınız.
  • Reklam çalışmalarınızı olabildiğince kaliteli ve verimli bir şekilde gerçekleştirmelisiniz. Buradaki en önemli nokta ise belirli bir miktar para harcamadan bu işlemi gerçekleştirmenin zor olduğudur. Reklam çalışmalarına para ödemeniz gerekir.
  • Satışlar başladıktan sonra müşterilerinize periyodik olarak kampanyalar düzenleyin. Bu size hem daha fazla müşteri getirir, hem de markanızın adının duyulmasını sağlar.


Yüksek gelir getiren bir e ticaret sitesi kurmak için yapmanız gerekenler yukarıda açıklanmıştır. Bütün adımları eksiksiz olarak tamamlamanız önem arz etmektedir.