Web Sayfasının Sosyal Medya Hesabı SEO Açısından Çok Önemlidir

Web Sayfasının Sosyal Medya Hesabı SEO Açısından Çok Önemlidir

Web Sayfasının Sosyal Medya Hesabı SEO Açısından Çok Önemlidir

Web sayfası yöneten insanların asıl amacı bunu bir iş olarak yaparak para kazanmaktır. Web sayfası yöneterek para kazanmanın birinci kuralı iyi bir SEO çalışması gerçekleştirmektir. SEO çalışması, web sayfalarının arama motorlarında üst sıralarda yer almasına olanak verir. Bu işlem zor bir işlem olmakla birlikte tek bir yöntem içermez ve birden fazla çalışmalar bütünü olarak karşımıza çıkar. Bunlardan ilk karşımıza çıkan işlem ise web sayfanızda yaptığınız paylaşımları eş zamanlı olarak sosyal medya hesaplarınızda da paylaşmaktır. Web sayfasının sosyal medya hesabı, SEO açısından birçok fayda getirmektedir.

Sosyal medya platformları, milyonlarca farklı demografik özelliklere sahip insanların bir arada bulunduğu dijital ortamlardır. Bu nedenle sizin web sayfanızın amacındaki konuya ilgisi olan insanları bulmanız kolaylaşır. Bu nedenle birçok SEO uzmanı, her web sitesinin farklı sosyal medya platformlarına ait hesaplarının olmasını önermektedir.

Web Sayfasının Sosyal Medya Hesabı Paylaşımı Nasıl Olmalıdır?

  • Herşeyden önce; web sayfanıza ait tek bir sosyal medya platformu olmamalıdır. En az 15 adet farklı sosyal medya platformunda web sayfanızın ismini içeren hesaplar açmalısınız. Bu sayı daha fazla olabilir. Hatta sayı ne kadar fazla olursa o kadar sağlam bir SEO altyapısına sahip olursunuz.
  • Sosyal medya hesaplarınızda, web sayfanızda paylaştığınız her içeriği eş zamanlı olarak paylaşmalısınız. Bu durumu backlink çalışmasına benzetebilirsiniz. Kendi sitenize ait bir linki milyonlarca insanın bulunduğu bir platforma doğru etiketler ile yüklemek, sayısız kulanıcın sizin paylaşımınıza erişmesini sağlar. Bu da dolaylı olarak web sayfanıza organik bir trafik sağlayacaktır. Böylece hiç bir ücret ödemeden doğal bir link çalışmasına da sahip olacaksınız.
  • Paylaşımlarınızı yaparken günaşırı yapmaya özen göstermelisiniz. Buna ek olarak, her gün aynı saat ve dakika yerine farklı dakikalarda paylaşım yapmak daha yararlıdır. Çünkü arama motoru botları paylaşımların bir insan eliyle yapıldığından emin olmak isteyecektir.

Size ait bir web sayfasının sosyal medya hesabı paylaşımlarını yaparken görsel ve hashtag kullanarak paylaşımınızın kalitesini artırabilirsiniz. Böylece daha fazla insanın dikkatini çekeceksiniz.